
Z10
P.R.G. ile çığır açan Z10, sıcak ve soğuk demleme özellikli kahveler için
İsviçre mühendisliğinin bir şaheseri olan yeni Z10, özel kahve çeşitlerini ikiye katlıyor. Bir düğmeye dokunarak, yoğun espressodan son moda flat white'a kadar tüm sıcak içecek yelpazesini hazırlar. Ayrıca soğuk demleme spesiyaliteleri ile kahve keyfine yepyeni bir boyut kazandırıyor. Bu, seçilen özelliği tanıyan ve öğütme inceliğini buna göre anında ve hassas bir şekilde ayarlayan Ürün Tanıma Öğütücüsü (P.R.G.) sayesinde mümkün oluyor.
Z10 - Aluminium Black (EA)
Ürün Kodu 15488
Yeni Ürün Tanıma Öğütücüsü (P.R.G.)
JURA mühendisleri, her kahve spesiyalitesi için optimum öğütmeyi sağlamak üzere Ürün Tanıma Öğütücüsünü (P.R.G.) geliştirdi. Elektronik olarak kontrol edilen yüksek performanslı öğütücü, bir saniyeden çok daha kısa bir sürede önceden tanımlanmış öğütme kıvamına ayarlanır - manuel olarak yapılabilenden çok daha hızlı ve sürekli. Spektrumu, kısa klasikler için çok inceden uzun spesiyaliteler için çok kalına kadar değişir. Ancak kahve severlerin endişelenmesine gerek yok, çünkü ayarlama her içecek hazırlandığında otomatik olarak yapılır ve istenirse Aroma Seçimi özelliği ile her hazırlamadan önce ayrı ayrı da seçilebilir.
Sekizinci nesil demleme ünitesi
Demleme ünitesi, herhangi bir otomatik kahve makinesinin en önemli parçasıdır. JURA, Z10 için sekizinci nesil demleme ünitesini üretti. Eşsiz 3D demleme teknolojisi, suyun öğütülmüş kahve içinde birden çok seviyede eşit şekilde akmasını sağlar. Bu, hem sıcak spesiyalitelerde hem de soğuk demlemede aromadan en iyi şekilde yararlanılmasını sağlar.

Kalıcı zarafet
Tasarım ve dikkatli malzeme seçimi, ürün dayanıklılığında önemli bir rol oynar. JURA her zaman, insanların sahip olmaktan gurur duyacağı ve yıllar sonra bile yeni ve modern görünecek bir tasarıma imza atmak için çalışır. Ödün vermeyen kalitesiyle, dayanıklı, yüksek kaliteli malzemeler ve maksimum mühendislik hassasiyeti, makinenin kullanım ömrü boyunca hem lezzet hem de estetik yönden mükemmelliyeti garanti eder. Yüksek teknoloji ürünü olan iki bileşenli yöntem sayesinde cihazın yüzeylerine yoğun bir derinlik hissi verir, böylece kahve makinesine bakmak başlı başına bir zevke dönüşür. Zarif dalgalı tasarıma sahip su haznesi ve uyumlu filtre kasası, küçük gibi görünen ayrıntılara gösterilen özenin yalnızca iki örneğidir. Z10'a dokunduğunuz anda, JURA için gerçek değerin ne anlama geldiğini anlarsınız.

Z10: Teknik veri
| Ürün sayısı | 40 |
|---|---|
| Espresso | |
| Cold Brew Espresso | |
| 2 × Espresso | |
| Kahve | |
| Cold Brew kahve | |
| 2 × kahve | |
| Americano | |
| 2 x Americano | |
| Lungo | |
| 2 x Lungo | |
| Espresso doppio | |
| Pot kahve | |
| Cortado | |
| Cold Brew Cortado | |
| Sweet Cortado | |
| Espresso macchiato | |
| Cold Brew Espresso macchiato | |
| Sweet Espresso macchiato | |
| Sütlü kahve | |
| Cold Brew sütlü kahve | |
| Sweet Sütlü kahve | |
| Sütlü kahve Extra Shot | |
| Cappuccino | |
| Cold Brew Cappuccino | |
| Sweet Cappuccino | |
| Cappuccino Extra Shot | |
| Flat White | |
| Cold Brew Flat White | |
| Sweet Flat White | |
| Flat White Extra Shot | |
| Latte macchiato | |
| Cold Brew Latte macchiato | |
| Sweet Latte macchiato | |
| Latte macchiato Extra Shot | |
| Süt köpüğü porsiyonu | |
| Sweet Süt köpüğü porsiyonu | |
| Porsiyon süt | |
| Sweet Porsiyon süt | |
| Sıcak su | |
| Yeşil çay suyu |
| Cold Extraction Process | |
|---|---|
| Sweet Foam fonksiyonu | |
| Automatic Grinder Adjustment (A.G.A.) | |
| Aktif çekirdek denetimi | |
| Otomatik süt/süt köpüğü değişimi | |
| Ev ağına Wi-Fi bağlantısı | |
| Verici teslimat kapsamındadır | Wi-Fi Connect |
| Değirmen | Product Recognising Grinder (P.R.G.) |
|---|---|
| Çekilmiş kahve için toz deliği | |
| Lungo fonksiyonu | |
| Aralıklı ekstraksiyon süreci (P.E.P.®) | |
| Değişken pişirme ünitesi | 5 – 16 g |
| Yüksek performanslı pompa, 15 bar | 1 |
| Termo blok ısıtma sistemi | 1 |
| Sıvı sistemi | 1 |
| Süt sistemi / değiştirilebilir süt ağzı | HP3 / CX3 |
| Ekran | 4,3 inç dokunmatik renkli ekran |
|---|---|
| Ürünleri istenen şekilde yerleştirme, çoğaltma ve kişiselleştirme | |
| Bireysel olarak programlanabilen kahve su miktarı | |
| Bireysel olarak programlanabilen kahve yoğunluğu | 10 kademe |
| Özel olarak programlanabilen öğütme derecesi | 5 kademe |
| Bireysel olarak programlanabilen demleme sıcaklığı | 3 kademe |
| Bireysel olarak programlanabilen süt/ süt köpüğü miktarı | |
| Bireysel olarak programlanabilen süt/ süt köpüğü sıcaklığı | 10 kademe |
| Bireysel olarak programlanabilen su sıcaklığı | 3 kademe |
| J.O.E.® ile uyumlu | |
| Rotary Switch kumanda düğmesi |
| Intelligent Water System (I.W.S.) | |
|---|---|
| Filtre kartuşu | CLARIS Smart+ |
| Tek dokunuşla süt sistemi temizleme (otomatik) | |
| Entegre yıkama, temizleme ve kireçten arındırma programı | |
| Denetlenen artık su kabı | |
| TÜV sertifikalı JURA hijyeni |
| Enerji tasarrufu modu (E.S.M.©) | |
|---|---|
| Zero-Energy Switch veya şebeke şalteri | |
| Programlanabilir kapanma zamanı |
| Konveks-konkav 3 mm alüminyum ön yüz | |
|---|---|
| Fincan aydınlatması | |
| Su haznesi aydınlatması |
| Yüksekliği ve genişliği ayarlanabilir çift ağız | 78 – 150 mm / 24 – 50 mm |
|---|---|
| Yüksekliği ayarlanabilen sıcak su ağzı | 82 – 154 mm |
| Su haznesi dolum miktarı | 2.4 l |
| Çekirdek haznesi kapasitesi | 280 g |
| Telve kabı (porsiyon) | 20 |
| Kablo uzunluğu | 1.1 m |
| Gerilim / nominal güç | 230 V ~ / 1450 W |
| Akım gücü | 10 A |
| Stand by modu gücü | 0 W |
| Ağırlık | 12.3 kg |
| Ölçüler (G × Y × D) | 32 × 36.3 × 47 cm |
| Parça numarası, ürün tanıtımı | 15488, Aluminium Black (EA) |
| EAN kodu | 7610917154883 |
| Üretildiği ülke | Made in Switzerland |
| Model yılı | 2021 |
| Çekilmiş kahve için dozaj kaşığı | |
|---|---|
| İkili başlık için şurup haznesi | |
| Bağlantı parçası dahil süt hortumu | |
| Süt sistemi temizliği için hazne | |
| Süt sistemi temizleyici (mini tabletler) | |
| 3 aşamalı temizleme tabletleri | |
| CLARIS Smart+ filtre kartuşu | |
| Filtre kartuşu/Filtre kılıfı | |
| Kullanım kılavuzu | |
| Garanti koşulları |
Z10 (EA/SA/INTA) Instructions for Use EN
Z10 (EA/SA/INTA) Instructions for Use EN
(PDF, 3,9 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) Керівництво з експлуатації кавоварки UA
(PDF, 3,5 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) 取扱説明書 (JP)
(PDF, 7,8 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) Istruzioni per l‘uso IT
(PDF, 4,2 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) Bruksanvisning SV
(PDF, 3,9 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) Mode d’emploi FR
(PDF, 4 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) Руководство по эксплуатации RU
(PDF, 4 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) Käyttöohje FI
(PDF, 3,9 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) Kasutusjuhend EE
(PDF, 4,1 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) Manual de instruções PT
(PDF, 4,2 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) Modo de empleo ES
(PDF, 4,2 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) Instrukcja obsługi PL
(PDF, 4,1 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) NO
(PDF, 3,9 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) Bedienungsanleitung DE
(PDF, 3,9 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) Gebruiksaanwijzing NL
(PDF, 4,2 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) Betjeningsvejledning DA
(PDF, 3,9 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) Lietošanas pamācība LV
(PDF, 4,1 MB)
Z10 (EA/SA/INTA) Naudojimo instrukcija LT
(PDF, 4,1 MB)
使用说明书 Z10 CN
(PDF, 3,5 MB)
Filtrenin değiştirilmesi
Entegre RFID (Radyo Frekansı Tanımlama) yongası sayesinde CLARIS Smart, filtre kullanımı hakkındaki bilgileri sürekli olarak kaydeder ve filtre kapasitesi kullanıldığında kullanıcıyı uyarır. CLARIS Smart, kahve makinesi tarafından otomatik olarak algılanır ve su otomatik içinden olarak yönlendirilir.
Makinenin kirecini çözme
Kireç su kullanan her cihazların en büyük düşmanıdır. Kahve makinenizin ömrünü uzatmak için sadece kireci nazikçe temizleyen JURA kireç çözücü tabletleri kullanın.
Makine temizlenmesi
Temizlik, kahve makinenizin ömrünü uzatır ve kahve kalitesini en üst seviyede tutar. Yalnızca temizleme programlarıyla çalışmak için özel olarak tasarlanmış JURA temizleme tabletlerini kullanın.
Süt sisteminin temizlenmesi
Süt sistemini hijyenik musluğun içinde tutmak ve kusursuz çalıştırılması kolaydır. Süt kullandıysanız eğer her gün süt sistemini temizlemeyi unutmayın. Bu sadece yaklaşık iki dakika sürer. Sadece süt sistemini temizlemek için özel olarak formüle edilmiş JURA süt sistemi temizleyicisi kullanın.




























