ENA 8
Performansı büyük olan küçük makine
Çok fazla alana ihtiyaç duymadan mükemmel kahve deneyimini mi arıyorsunuz? Kompakt ENA 8, en iyi kahveyi yaratmak için Profesyonel Aroma Öğütücü ve ince köpük teknolojisi gibi üst düzey teknolojilerle birlikte gelir ve şimdi iki fincan işleviyle aynı anda iki fincan bile yapabilir. Net çizgileri ve şık vurgularıyla, küçük formatta zarif bir tasarım ürünüdür.
ENA 8 ideal olarak konumlandırılmış

ENA 8 - Full Metropolitan Black (EC)
Ürün Kodu 15493
Birinci sınıf teknoloji
Profesyonel Aroma Öğütücü, kahvenin aromasını %12,2 artırarak daha düzgün bir öğütme sağlarken, yenilikçi ince köpük teknolojisi, sütle yapılan trend spesiyaliteler için güzel, hafif süt köpüğü oluşturur. İki fincan fonksiyonu sayesinde ENA 8 artık aynı anda iki sade kahve spesiyalitesi hazırlayabilir. Akıllı süt sistemi temizleme işlevi, sürekli olarak mükemmel kahveler almanızda katkı sağlayan TÜV sertifikalı hijyeni garanti eder.

Sadece keyfini çıkarın
Kullanımı kolay dokunmatik ekranı, parmaklarınızın ucuyla 15 spesiyalite hazırlayabilmenizi sağlar. Süt sistemi temizleme işlevi, her zaman TÜV sertifikalı hijyen elde etmeniz için tek bir düğmeye dokunarak başlatılabilir. ENA 8'i akıllı telefonunuzdan da rahatlıkla çalıştırabilirsiniz, çünkü WiFi teknolojisi sayesinde J.O.E.® ile de uyumludur.

Büyük tasarım, küçük format
Yalnızca 27,1 x 32,3 x 44,5 cm ölçülerindeki en küçük kahve makinemiz, performanstan ödün vermeden her yere sığar. ENA 8, kompakt bir formatta olmasına rağmen hem kahve hem de tasarım açısından JURA'nın benzersiz kalitesini bünyesinde barındırır. Sade hatları ile, yüksek kaliteli malzemelerle üretilmiş krom kaplama fincan tepsisi ve kristal berraklığında elmas görünümlü su haznesi gibi zarif vurgulara sahip minimalist tasarımı, hem en iyi lezzeti hem de en iyi kahveyi sevenler için mükemmel.

ENA 8: Teknik veri
| Ürün sayısı | 15 |
|---|---|
| Espresso | |
| 2 × Espresso | |
| Kahve | |
| 2 × kahve | |
| Caffè Barista | |
| Espresso doppio | |
| Cortado | |
| Cappuccino | |
| Cappuccino Extra Shot | |
| Flat White | |
| Flat White Extra Shot | |
| Latte macchiato | |
| Latte macchiato Extra Shot | |
| Süt köpüğü porsiyonu | |
| Sıcak su |
| Ev ağına Wi-Fi bağlantısı | |
|---|---|
| Verici teslimat kapsamındadır | - |
| Değirmen | Professional Aroma Grinder (P.A.G.) |
|---|---|
| Çekilmiş kahve için toz deliği | |
| Lungo fonksiyonu | |
| Aralıklı ekstraksiyon süreci (P.E.P.®) | |
| Değişken pişirme ünitesi | 6 – 10 g |
| Yüksek performanslı pompa, 15 bar | 1 |
| Termo blok ısıtma sistemi | 1 |
| Sıvı sistemi | 1 |
| Süt sistemi / değiştirilebilir süt ağzı | HP1 / CX1 |
| Ekran | 2,8 inç dokunmatik renkli ekran |
|---|---|
| Bireysel olarak programlanabilen kahve su miktarı | |
| Bireysel olarak programlanabilen kahve yoğunluğu | 10 kademe |
| Bireysel olarak programlanabilen demleme sıcaklığı | 3 kademe |
| Bireysel olarak programlanabilen süt/ süt köpüğü miktarı | |
| Bireysel olarak programlanabilen su sıcaklığı | 3 kademe |
| J.O.E.® ile uyumlu |
| Intelligent Water System (I.W.S.) | |
|---|---|
| Filtre kartuşu | CLARIS Smart+ |
| Entegre yıkama, temizleme ve kireçten arındırma programı | |
| Denetlenen artık su kabı | |
| TÜV sertifikalı JURA hijyeni |
| Enerji tasarrufu modu (E.S.M.©) | |
|---|---|
| Zero-Energy Switch veya şebeke şalteri | |
| Programlanabilir kapanma zamanı |
| Fincan aydınlatması |
|---|
| Yüksekliği ve genişliği ayarlanabilir çift ağız | 68 – 138 mm / – |
|---|---|
| Yüksekliği ayarlanabilen sıcak su ağzı | 70 – 140 mm |
| Su haznesi dolum miktarı | 1.1 l |
| Çekirdek haznesi kapasitesi | 125 g |
| Telve kabı (porsiyon) | 10 |
| Kablo uzunluğu | 1.1 m |
| Gerilim / nominal güç | 230 V ~ / 1450 W |
| Akım gücü | 10 A |
| Stand by modu gücü | 0 W |
| Ağırlık | 9.4 kg |
| Ölçüler (G × Y × D) | 27.1 × 32.3 × 44.5 cm |
| Parça numarası, ürün tanıtımı | 15493, Full Metropolitan Black (EC) |
| EAN kodu | 7610917154937 |
| Üretildiği ülke | Made in Portugal |
| Model yılı | 2022 |
| Çekilmiş kahve için dozaj kaşığı | |
|---|---|
| Bağlantı parçası dahil süt hortumu | |
| Süt sistemi temizliği için hazne | |
| Süt sistemi temizleyici (mini tabletler) | |
| 3 aşamalı temizleme tabletleri | |
| CLARIS Smart+ filtre kartuşu | |
| Filtre kartuşu/Filtre kılıfı | |
| Kullanım kılavuzu | |
| Garanti koşulları |
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Instructions for Use (EN)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Instructions for Use (EN)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Посібник з експлуатації (UA)
(PDF, 2,6 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) 取扱説明書 (JP)
(PDF, 7,4 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Istruzioni per l‘uso (IT)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Bruksanvisning (SV)
(PDF, 2,4 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Mode d’emploi (FR)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Руководство по эксплуатации (RU)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Käyttöohje (FI)
(PDF, 2,4 MB)
ENA 8 (INTC) Kasutusjuhend (EE)
(PDF, 2,8 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Manual de instruções (PT)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Modo de empleo (ES)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/SC/INTC) Instrukcja obsługi (PL)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Instruksjonsbok (NO)
(PDF, 2,4 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Bedienungsanleitung (DE)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Gebruiksaanwijzing (NL)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Betjeningsvejledning (DK)
(PDF, 2,4 MB)
ENA 8 (INTC) Lietošanas pamācība (LV)
(PDF, 2,5 MB)
ENA 8 (INTC) Naudojimo instrukcija (LT)
(PDF, 2,5 MB)
ENA 8 (CNC) 使用说明 (CN)
(PDF, 3 MB)
Filtrenin değiştirilmesi
Entegre RFID (Radyo Frekansı Tanımlama) yongası sayesinde CLARIS Smart, filtre kullanımı hakkındaki bilgileri sürekli olarak kaydeder ve filtre kapasitesi kullanıldığında kullanıcıyı uyarır. CLARIS Smart, kahve makinesi tarafından otomatik olarak algılanır ve su otomatik içinden olarak yönlendirilir.
Makinenin kirecini çözme
Kireç su kullanan her cihazların en büyük düşmanıdır. Kahve makinenizin ömrünü uzatmak için sadece kireci nazikçe temizleyen JURA kireç çözücü tabletleri kullanın.
Makine temizlenmesi
Temizlik, kahve makinenizin ömrünü uzatır ve kahve kalitesini en üst seviyede tutar. Yalnızca temizleme programlarıyla çalışmak için özel olarak tasarlanmış JURA temizleme tabletlerini kullanın.
Süt sisteminin temizlenmesi
Süt sistemini hijyenik musluğun içinde tutmak ve kusursuz çalıştırılması kolaydır. Süt kullandıysanız eğer her gün süt sistemini temizlemeyi unutmayın. Bu sadece yaklaşık iki dakika sürer. Sadece süt sistemini temizlemek için özel olarak formüle edilmiş JURA süt sistemi temizleyicisi kullanın.















